loader
Sprawdź kto dzwonił

Jak dowiedzieć się, kto do nas dzwonił?

Jak możemy dowiedzieć się, kto do nas dzwonił? Na jakiej zasadzie działają wyszukiwarki numerów telefonów i czy takie informacje są płatne czy bezpłatne?

Nierzadko zdarza się, że nie odbieramy telefonów. Czasami wynika to z tego, że nie możemy odebrać, czasami nie słyszymy, kiedy telefon dzwoni. Niekiedy, nawet jeśli słyszymy i chcemy odebrać, to nie zawsze udają nam się tak szybko dotrzeć do telefonu, by zdążyć odebrać i wiedzieć kto dzwonił. Bo mimo tego, że każdy dzisiaj korzysta z telefonu komórkowego, to nie w każdym przypadku ma go zawsze przy sobie. Zasadniczo nie jest wielkim problemem, kiedy nie odbierzemy, bo zawsze istnieje możliwość oddzwonienia.

Telefony komórkowe mają to do siebie, że ich konstrukcja ułatwia identyfikację numeru. Jeśli numer telefonu, który do nas dzwonił, jest zapisany w książce kontaktowej, to z imienia lub nazwiska będziemy wiedzieli, kto dzwonił. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy numer jest nieznany. Wtedy wyświetla się tylko jako ciąg cyfr. Niewiele może nam to powiedzieć.

Na podstawie numeru telefonu jesteśmy tylko w stanie ocenić, czy jest to numer stacjonarny, czy komórkowy. Po numerze kierunkowym kraju możemy rozpoznać czy jest to numer polski, czy zagraniczny. Nie ma możliwości by rozpoznać numer telefonu, jeśli ten jest zastrzeżony lub oznaczony jako prywatny. Wtedy nie dowiemy się, kto dzwonił. Najszybszym sposobem na to, by dowiedzieć się, kto do nas dzwonił, jest nic innego jak oddzwonienie na ten numer.

Wyszukiwarka obcych numerów

Nie każdy jednak tak postępuje. Czasem ludzie myślą, że jeśli komuś zależało na rozmowie, to zadzwoni jeszcze raz i wtedy, jeśli będziemy przy telefonie, to dowiemy się, kto dzwonił. Inni wykorzystują do identyfikacji numerów telefonów specjalne narzędzia, które dostępne są w Internecie. Są nimi wyszukiwarki numerów telefonów. Taka wyszukiwarka ma banalnie proste zasady działania. Zwykle na głównej stronie znajduje się okienko, gdzie należy wpisać numer telefonu, który nas interesuje. Potem wybiera się opcję szukaj w bazie numerów. Takie poszukiwania nie trwają długo. To kwestia sekund.

Jednak od razu nie dowiemy się, kto dzwonił i do kogo należy interesujący nas numer telefonu. Taka informacja najczęściej jest podawana dopiero po tym, jak dokona się opłaty. Jeśli numer, który chcemy rozszyfrować, znajduje się w bzie danych danego serwisu, to dostaniemy taką informację zwrotną. Następnie dostaniemy komunikat, że jeśli chcemy wiedzieć, kto dzwonił i do kogo należy numer telefonu, to mamy wysłać SMS o określonym kodzie na podany numer. Wtedy dostaniemy kod, który wpisuje się na stronie w specjalnie do tego wyznaczonym okienku. Na tej podstawie wyszukiwarka wie, że dokonaliśmy opłaty za informację i poda nam, do kogo należy dany numer telefonu. A my będziemy wreszcie wiedzieli, kto dzwonił. Opłaty za takie informacje nie są wysokie. Taki SMS w jednym z serwisów kosztuje 31 gr.