loader
Sprawdź kto dzwonił

Problemy z identyfikacją numerów telefonów

W jakich okolicznościach mogą pojawić się problemy z identyfikowaniem numerów telefonów? Na pewno wtedy, kiedy takiego numeru nie mamy w swojej książce kontaktowej. Wtedy poza tym, że wyświetla nam się ciąg cyfr, nie wiemy nic. Czasami bywa tak, że pod wyświetlonym numerem telefonu pojawia się nazwa miasta, jednak takie sytuacje mają miejsce tylko w przypadku numerów telefonów stacjonarnych.

Wtedy też możemy nie wiedzieć, czyj to numer telefonu, ale wiemy chociaż tyle, skąd on dzwoni. Problem z identyfikacją telefonu ma też miejsce w sytuacji, kiedy dzwoni do nas numer zastrzeżony lub oznaczony jako prywatny. Czasami ludzie celowo tak robią, by nikt nie miał ich numeru telefonu lub nie była w stanie dowiedzieć się, czyj to numer telefonu do nich dzwonił.

Zastrzegania sobie numeru czasami jest uzasadnione. Najczęściej wtedy, kiedy dzwonimy do osób czy instytucji i nie chcemy by te miały nasz numer telefonu z powodów osobistych. Nie jest to zabronione, ale musimy mieć na uwadze to, że nie każdy takie połączenia odbiera. Jeśli pojawiają się numery prywatne lub zastrzeżone, to nie ma sposobu, by dowiedzieć się, kto dzwonił i nie można też oddzwonić, jeśli takie połączenie nie zostanie odebrane.

Dużo łatwiej dowiedzieć się, czyj to numer telefonu, jeśli taki pojawi się na wyświetlaczu telefonu. Wtedy, nawet jeśli nie jest on zapisany w naszych kontaktach, to można go sobie zidentyfikować. Służą do tego wyszukiwarki numerów telefonów, które można znaleźć w sieci bez najmniejszego kłopotu. Narzędzia te nie są skomplikowane i na odpowiedź z ich strony nie trzeba czekać zbyt długo. Pierwsza informacja zawsze dotyczy tego, czy poszukiwany numer telefonu znajduje się w bzie danej wyszukiwarki.

Pochodzenie nieznanego numeru

Jeśli tak będzie, to wyszukiwarka powie nam, że może ustalić, czyj to numer telefonu, bo numer ten znajduje się w jej bazie. Żeby jednak tak się stało, konieczne są dalsze czynności. To wysłanie wiadomości SMS o określonej treści na wskazany na stronie numer. Nie są to wiadomości drogie. Najczęściej płaci się za nie kilkadziesiąt groszy. Następnie, po wysłaniu takiego SMS-a dostaje się wiadomość z kodem, który trzeba wpisać w odpowiednim miejscu na stronie wyszukiwarki.

To w zasadzie jest ostatni krok do tego, by dowiedzieć się, czyj to numer telefonu do nas dzwonił. Mimo tego, że może to brzmieć zawile, to czynności te trwaj zaledwie chwile. Oczywiście, żeby w ten sposób sprawdzić czyj to numer trzeba mieć dostęp do sieci. Kiedy takiego nie ma, jedynym rozwiązaniem jest oddzwonienie lub czekania na kolejną próbę połączenia z tego numeru. Takimi sposobami też można dowiedzieć się, kto do nas dzwonił. Czasem zajmuje to mniej czasu niż korzystanie z wyszukiwarki. Choć jeśli nie można nawiązać połączenia może to potrwać.