loader
Poradnik

Jak wykonywać połączenia za granicę za darmo?

Twoja rodzina lub przyjaciele mieszkają za granicą? Niestety nie możesz do nich dołączyć? Chcesz mieć z nimi częsty kontakt, ale boisz się dużych rachunków za telefon? Nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów? W tym artykule odpowiemy na pytanie jak wykonywać połączenia za granicę za darmo. 

Skorzystaj z Internetu 

Oczywiście, najtańszym sposobem na rozmowę z członkami rodziny za granicą jest skorzystanie z rozmowy przez Internet. Jeśli chcesz wykonać jakie połączenie musisz mieć komputer lub telefon oraz osoba, do której dzwonisz musi być komputer lub telefon. Oba urządzenia, zarówno w Polsce jak i za granicą muszą mieć dostęp do sieci, najlepiej WIFI. Następnie musimy zainstalować, na obu urządzeniach, odpowiedni program. Najlepszym programem tego typu jest Skype lub Zoom. Możesz także skorzystać z rozmów wideo na Facebook'u lub jeśli oboje macie iPhone, możecie zadzwonić do siebie przez wbudowaną aplikację FaceTime. Ta aplikacja, dostępna jedynie w systemie operacyjnym iOS, pozwala na rozmowę video oraz audio. Przed rozpoczęciem połączenia upewnij się, że masz stałe i w miarę dobre połączenie internetowe. Nie polecamy jednak korzystać z tego narzędzia i dzwonić na normalny telefon, bez internetu. Wtedy opłaty będą bardzo wysokie, a nie o to nam chodzi. 

Sprawdź promocje u operatorów stacjonarnych 

Tak, to nie żart. Połączenia za granicę są dużo tańsze u operatorów stacjonarnych, dlatego warto skorzystać właśnie z ich oferty. Jeśli jednak nie chcesz robić sobie zamieszania i mieć numeru stacjonarnego tylko do połączeń zagranicznych, lepiej zorganizuj sobie połączenia przez Internet. 

Roaming w krajach Unii Europejskiej 

Jeśli Twoja rodzina pracuje i żyje na przykład w Niemczech, połączenia może wykonywać do Ciebie bez dodatkowych opłat, ponosi jedynie stawkę jaką ma u swojego operatora. Dzieje się tak, ponieważ zostało wprowadzone rozporządzenia, które zwalnia z opłat roamingu, jeśli dzwonimy z za granicy do innego kraju Unii. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które okazuje się być najprostszym. 

Chcesz dołączyć do swojej rodziny za granicą i mieć ją blisko siebie? Sprawdź oferty pracy za granicą: https://pinbook.pl/praca/za-granica/niemcy