loader
Poradnik

Telefony Apple - wady i zalety

Chcesz kupić nowy telefon i nie wiesz na co się zdecydować? A może chciałbyś kupić iPhone ale nie jesteś do końca zdecydowany. W poniższym artykule opowiemy o wadach i zaletach telefonów od Apple. 

Zalety iPhonów 

Pierwszą zaletą tego telefonu jest jego wygląd zewnętrzny. Nie da się go porównać z niczym innym. Jest to najnowocześniejszy design, który często wyznacza trendy.

Koleją zaleta tego telefonu jest jego system operacyjny, czyli iOS. System ten jest niesamowicie przejrzysty i prosty w obsłudze. Nie ma tu zawiłych opcji, czy jakiś nieścisłości. Wszystko wiadomo na pierwszy rzut oka. Oczywiście jeśli wcześniej miałeś Samsunga, będziesz musiał się przestawić.

Plusem jest duża biblioteka aplikacji, które możesz pobrać lub zakupić. Aplikacje te często świetnie działają i nie zacinają się. Sam telefon działa także bardzo sprawnie dzięki dobremu procesorowi.

Ostatnim z wielu plusów iPhonów jest ich aparat i możliwość edycji zdjęć, a także zdjęcia LIVE. Wystarczy, że przytrzymasz dłużej zdjęcie kciukiem i już widzisz kilku sekundowy film z robienia zdjęcia. 

Wady iPhonów 

Pierwszą poważną wadą jest to, że nie można zakupić dodatkowej pamięci to tego telefonu. Zanim dokonasz zakupu musisz się zastanowić ile pamięci będzie Ci potrzebne. Jeśli robisz dużo zdjęć na pewno będzie to większa ilość pamięci, tak samo w przypadku gdy lubisz mieć dużo aplikacji lub grasz w gry na telefonie. Jeśli za to nie robisz, aż tak dużo zdjęć lub będziesz je zgrywać na komputer, a aplikacje nie są Ci tak bardzo potrzebne możesz wybrać mniejszą ilość pamięci. 

Kolejną wadą iPhonów jest ich cena. Nie są to telefony, które należą do najtańszych. Wręcz przeciwnie są to najdroższe telefony na rynku. Przeciwnicy Apple mówią, że płacimy jedynie za nadgryzione jabłko z tyłu, nie jest to jednak prawda. Płacimy i piękno i prostotę. 

Ostatnia wadą jest jedno wejście do słuchawek i do ładowania w nowych modelach. Niestety jest to dość poważna wada ponieważ nie możemy słuchać muzyki i ładować. Oczywiście możemy zakupić słuchawki bezprzewodowe, ale to dodatkowy wydatek.